امیر ناجی
Contact me
My Profile
Previous Months Home Archive More ...
      مقاله (انواع مقالات (اجتماعی.ورزشی.علمی.فرهنگی و....))
نویسنده: امیر ناجی - جمعه ۱۳٩٠/۸/٦

IEEE

سرویس اخبار خارجی ایتنا - گوردون مور مؤسس شرکت اینتل و کسی که بدلیل ارائه قانون معروف خود به یکی از نمادهای دره سیلیکون مبدل شده، ارزشمندترین نشان افتخار انجمن مهندسین برق و الکترونیک را در انتهای ماه جاری دریافت می‌نماید

این انجمن در بیانیه‌ای که به همین مناسبت منتشر نموده آورده است که این نشان به خاطر «دستاوردهای ارزشمند در تعریف قوانین پردازش‌های مدارات یکپارچه و نقش تأثیرگذار در توسعه حافظه‌های MOS ، کامپیوترهای ریزپردازنده و صنعت نیمه‌رساناها» به وی اعطا خواهد شد.

مور شرکت اینتل را در سال 1968 و با همکاری Robert Noyce تأسیس نمود و در فاصله بین سال‌های 1975 تا 1987 در مقام مدیرعامل این شرکت فعالیت داشته است.

در همان ایام بود که اینتل جایگاه خود را بعنوان تولیدکننده چیپ تثبیت نمود و به بزرگ‌ترین تأمین‌کننده پردازنده‌های کامپیوترهای شخصی مبدل شد.

مهم‌ترین دستاورد مور قانونی بود که او نسخه سال 1965 مجله Electronics Magazine چاپ نمود.

وی در آن مقاله پیش‌بینی نمود که تعداد ترانزیستورهایی که می‌توانند بر روی یک مدار یکپارچه قرار بگیرند در مدت هر دو سال، دو برابر خواهند شد.

این قانون که به قانون مور معروف است به هدف و معیار غیررسمی بسیاری از سازندگان چیپ در چند دهه اخیر تبدیل شده و درحال حاضر نقش طرحی راهبردی را برای دانشمندان علوم کامپیوتر و شرکت‌های سازنده تجهیزات الکترونیکی را ایفا می‌نماید.

در جریان این مراسم همچنین از تحقیقات صورت گرفته از سوی شرکت سازنده BlackBerry و همچنین از Tim Berners-Lee خالق وب تقدیر بعمل خواهد آمد.

Recent Posts آفریقا اضطراب اشنایی با شغل معماری اسهال چیست؟ اسم قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی استیل کولین استاد شهریار احترام به پدر و مادر از دیدگاه قرآن احترام چیست؟ اب
My Tags اجتماعی (۳۱) مدارس (۳٠) تحقیقات ودانش (۳٠) دینی ومذهبی (۱٩) ورزشی (۱٩) تاریخی (۱۸) ادبیات (۱۸) پزشکی (۱٤) جغرافی (۱۳) انواع انرژی (۸) دانشمندان وبزرگان (۸) طرح ها و مشاغل (٧) انشا (٦) تجربی (٦) نجوم (٤) اقتصادی (٤) گروههای خبری (۳) موسیقی (٢) اب و هوا (٢) کامپیوتر (۱) کشاورزی (۱)
My Friends سیستم جامع کسب درامد از طریق وبلاگ و وبسایت اپلود عکس وفایل وب سایت کودکانه رکورد کتابهای گینس سایت کتابخانه مجازی ایران دریافت کتب درسی به صورت pdf اخرین اخبار فن اوری اطلاعات درج اگهی رایگان دیکشنری انلاین سایت پزشکی