9 دی ماه

سخنرانی کوبنده صفار درباره 9 دی

 

محمدحسین صفارهرندی گفت: عوامل بروز قیام 9 دی، دروغگویی‌های اصحاب فتنه و تزویر آنان بود و مردم در این روز تابلوی تزویر را کنار زده و از دورویان رونمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در همایش بررسی فتنه 88 و حماسه 9 دی‌ماه به تشریح وقایع سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: 9 دی‌ماه 88 همانند 22 بهمن و 15 خرداد نقطه عطف در تاریخ است.
وی از 9 دی‌ماه به عنوان روز انفجار غیرت دینی و انقلابی مردم یاد کرد و گفت: این مردم هشت ماه ظلم و هرگونه اهانت را تحمل کرده و حتی متهم شدند که با تحریک بیگانگان واکنش نشان می‌دهند.


مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز داشت: چند روز قبل از ماجرای انتخابات ریاست جمهوری دهم آقایان موسوی و کروبی برای کسب مشروعیت و فریب مردم به مجلس عزاداری فاطمیه که در بیت رهبری منعقد شده بود آمدند و اصرار داشتند در قاب تصویر قرار بگیرند.


وی با بیان اینکه در حق پیشگامان و پیشتازان سلسله نورانی امام راحل و همراهان ایشان جفا شده است، گفت: کسانی که مشروعیت خود را از طریق تقرب به امام و رهبری و نظام کسب کردند، این سرمایه را به کف خیابان آوردند و این فاجعه بزرگی بود.
صفار هرندی تصریح کرد: عوامل تحریک قیام و انقلاب 9 دی، دروغ‌گویی‌های اصحاب فتنه و تزویر آنان بود و مردم در 9 دی این تابلوی تزویر را کنار زده و آن را رونمایی کردند و در واقع 9 دی ماه 88، روز رونمایی از دورویان بود.


وی به واقعه عاشورای سال گذشته و اهانت به مقدسات مردم اشاره کرد و گفت: عاشورای 88 فاجعه ملی و تهمتی بود که 9 دی این تهمت را پاک کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم ادامه داد: کسانی که شعار«نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر می‌دادند دروغگویانی بیش نبودند و حتی یک سر سوزن حاضر به فدا کردن جان خود برای ایران نیستند.


وی با بیان اینکه طراحان فتنه 88 به دنبال انقلاب مخملی بودند، بیان داشت: اغتشاشگران وقتی دیدند تعدادشان زیاد شده شروع به فحاشی و سپس حمله به پایگاه بسیج کردند، غافل از اینکه پس از سخنان مقام معظم رهبری عده زیادی از طرفداران آنها ریزش کرد.
صفار هرندی به برنامه فتنه‌گران در روز قدس و سپس 16 آذر اشاره کرد و گفت: اینان در روز 16 آذر وقاحت را به حد اعلا رسانده و به عکس امام و رهبری هم توهین کردند، ولی باز مردم به تبعیت از رهبری صبوری کردند.


وی خاطرنشان کرد: واقعه روز عاشورا و اهانت به مقدسات در واقع دعوای ناموسی بود و غیرت مسلمانی و انقلابی مردم را به جوش آورد و آنان را وادار به عکس‌العمل کرد.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز داشت: اصحاب فتنه خود را در آینه آن روز مردم مرده دیدند و به قول یکی از نویسندگان، سال گذشته، سال شورش علیه اشرافیت بود و هرکس که می‌خواست از جریان اشرافی‌گری برائت بجوید در راهپیمایی 9 دی شرکت کرد.


وی بیان کرد: روز 9 دی، یوم‌الله و متعلق به مردم است و اگر تنها 9 دی برای اثبات وفاداری مردم ایران به امام حسین(ع) و امام عصر(عج) کافی است، باید خصوصیات نورانی و مثبت این روز را به نام مردم ایران ثبت کرد.

 

/ 0 نظر / 84 بازدید